Detoks organizmu

Idealną porą na przemyślenia dotyczące swojego zdrowia jest zima. Leniwe ciepłe wieczory nie zachęcają do ćwiczeń, wręcz przeciwnie. Często sięgamy po coś słodkiego, a jak wiemy już mają one niekorzystny wpływ na nasz organizm. 

Detoks

Detoksykacja organizmu to nic innego jak odpowiednia dieta, dzięki której w niewielkim odstępie czasu pozbędziemy się toksyn. Wpływają one niekorzystnie na nasz stan równowagi organizmu, przez co stajemy się ospali i „nie do życia”. Głównymi szkodnikami dla organizmu są takie produkty jak: alkohol, papierosy, konserwanty, barwniki, leki, antybiotyki czy nawet codziennie wdychane spaliny – należy wtedy przeprowadzić oczyszczanie organizmu z toksyn.

Kiedy rozpocząć detoks?

Większość specjalistów radzi rozpoczynać oczyszczanie z toksyn na przełomie wiosny-lata, gdyż owoce które możemy nabyć od regionalnych dostawców są najbardziej świeże i bogate w witaminy.

Od czego zacząć usuwanie toksyn?

Dieta oczyszczająca rozpoczyna się od wykluczenia z jadłospisu wszelkich produktów mięsnych, jajecznych, białego pieczywa, ryb i stosować dietę warzywno-owocową. I tutaj już wiemy dlaczego świeże owoce są tak ważne. Odtruwanie organizmu trwa zazwyczaj ok 10-14 dni, podczas którego organizm opróżnia wszystkie swoje zaległe toksyny.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Oczywiście, że tak. Jednakże wszystko należy stosować mądrze i z głową. Detox jest wyczerpujący dla organizmu, samo oczyszczenie jelit ze złogów resztek pokarmów trwa kilka dni. Oczywiście stosując tabletki wspomagające oczyszczanie organizmu nie można ich brać kiedy jest się w ciąży lub karmi się piersią. Na kilka dni przed przystąpieniem do usuwania toksyn z organizmu, należy ograniczyć do zera kawę, alkohol oraz papierosy. Należy w tym czasie pić ponad miarę wodę, oraz można wprowadzić do diety herbaty ziołowe.

Reasumując czym jest detoks organizmu? Jest to naturalny proces, który zachodzi każdego dnia w każdym z nas, każdy wdech to świeże powietrze dostarczane do naszych płuc, a wydech to toksyny wydalane z naszego organizmu. Detoksykacja nie może być do końca nazwana dietą, co prawda zmieniamy sposób odżywiania się, ale nie w celu zrzucenia wagi, a pozbycia się całej palety toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *